Naujienos

SUTARTA DĖL GLAUDESNIO LIETUVOS IR MOLDOVOS BENDRADARBIAVIMO

2018 rugsėjo 20


Lietuva ir Moldova kol kas neišnaudoja visų ekonominio bendradarbiavimo galimybių. Tačiau tikimasi, kad jau netrukus situacija turėtų pagerėti.

Apie tai antradienį vykusiame susitikime diskutavo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir Moldovos ambasadorius Lietuvoje Sergheijus Mihovas.

Susitikimo metu jie akcentavo, kad abi šalys turi daug potencialo stiprinti bendradarbiavimą žemės ūkio srityje – tiek skatinant abipusę prekybą žemės ūkio ir maisto pramonės gaminiais, tiek perteikiant patirtį dėl reformų, susijusių su Moldovos ir ES Asociacijos susitarimo įgyvendinimu.

Ministras ir ambasadorius sutarė, kad bus atnaujintas Lietuvos ir Moldovos žemės ūkio ministerijų bendradarbiavimo veiksmų planas, kurį tikimasi pasirašyti kitų metų pradžioje Vokietijoje vyksiančioje tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė“.

Plane bus numatytos veiklos sritys ir konkrečios priemonės, kurias įgyvendinus daugiau galimybių atsiras tiek Moldovos eksportui į ES šalis, tiek Lietuvos eksportui į Moldovą.

2017 m. Lietuvos žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Moldovą sudarė 3 mln. eurų, importas iš šios šalies – 4,9 mln. eurų.

Pernai iš lietuviškos kilmės produktų daugiausia eksportuota grietinėlės, šokolado ir kitų maisto produktų, turinčių kakavos, sviesto, nugriebto pieno miltelių, sūrių ir varškės, salyklinio alaus.

2017 m. 89,5 proc. importo vertės iš Moldovos sudarė 4 produktai: saulėgrąžų sėklos, vynas iš šviežių vynuogių, spiritiniai gėrimai ir graikiniai riešutai.

Žemės ūkio ministerijos informacija.