Naujienos

APTARTI EKSPORTO Į JAV IR GYVŪNŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ KLAUSIMAI

2018 rugsėjo 5


Rugsėjo 5 d. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) viešėjo dr. Piotras Rucinskis, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasados Lenkijoje Žemės ūkio tarnybos vyriausiasis žemės ūkio specialistas.

Svečias susitiko su VMVT direktoriumi Dariumi Remeika, direktoriaus pavaduotojais Vidmantu Paulausku ir Mantu Staškevičiumi. Susitikimo metu aptarta esama epizootinė situacija Lietuvoje, gyvūnų užkrečiamųjų ligų, kiti aktualūs klausimai, susiję su maisto sauga ir gyvūnų sveikata.

Daug dėmesio skirta maisto ir žemės ūkio produktų eksporto situacijai. Lietuvos įmonės į JAV daugiausia eksportuoja pieno, žuvies ir jų produktų. VMVT duomenimis, per 2017 m. iš viso į JAV buvo eksportuota daugiau kaip 5 047 t pieno ir jo produktų, 629 t žuvies ir jos gaminių, 127 t mėsos gaminių. Šiais metais į šią šalį Lietuvos įmonės įvežė daugiau kaip 2 622 t pieno ir jo produktų, 288 t žuvies ir jos gaminių, 75 t mėsos gaminių. Šiuo metu vienas iš aktualių Lietuvai klausimų yra galimybė į JAV eksportuoti ir kiaušinių produktus.

Dr. P. Rucinskis taip pat supažindintas su afrikinio kiaulių maro (AKM) situacija Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Aptarti paskutiniai AKM protrūkiai Rumunijoje ir Bulgarijoje.

Direktorius padėkojo svečiui už galimybę dalyvauti š. m. rugsėjo 19–20 d. JAV organizuojamuose bioterorizmo ir agroterorizmo mokymuose, vyksiančiuose Varšuvoje, į kuriuos pakviesti ir kaimyninių šalių kompetentingų veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybų atstovai.

„Mums labai svarbu perimti JAV ekspertų patirtį ir įvertinti, kaip su bio- ir agroterorizmo grėsmėmis kovoja kitos šalys, pasidalinti įžvalgomis apie jų aktualumą mūsų regionui, ar esame pasirengę užtikrinti vartotojų saugumą, įvertinti ir sustabdyti galimas grėsmes,“ – kalbėjo D. Remeika.